Tarsago

Originalita sa cení! Tak sa nezhadzujte nudnou reklamou. PR články napísané pútavou formou, oslovia omnoho viac ľudí. môžete ich zverejniť na našej stránke.

Chcete si kúpiť obchodnú spoločnosť?

Dnes už vieme, že v prípade potreby rozbehnúť podnikanie, alebo v prípade začatia nového biznisu či v prípade jeho rozšírenia, nie je potrebné podstupovať ten najkomplikovanejší proces spojený so založením firmy.

Síce áno, bez firmy sa v tomto plánovanom biznise nikam nepohnete, ale riešením nemusí byť iba jej založenie. Dá sa totiž získať aj inak- jej kúpou. Čiže hotovú a založenú firmu môžete od niekoho kúpiť. Aké to má výhody a s akými najzákladnejšími možnosťami sa tu stretávame?

Muž pri počitači, tma

Budeme sa tu baviť primárne o spoločnostiach s ručením obmedzeným, teda o s.r.o., ktoré sú na slovenskom trhu najrozšírenejšou podnikateľskou formou. A tieto potom delíme na firmy na predaj s historiou alebo naopak bez histórie, inak známe aj ako ready-made. A každá z nich má svoje pre aj proti. Pre koho a kedy je teda ktorá z týchto možností výhodnejšia?

Záleží od toho, čo hľadáte. Pokiaľ je vo vašom hľadáčiku firma, s ktorou potrebujete spraviť predovšetkým dobrý dojem na viacerých vplyvných obchodných partnerov, pravdepodobne by ste sa mali orientovať na firmu, ktorá má za sebou históriu. Dlhú, preverenú a samozrejme úspešnú. V Obchodnom registri si totiž každý z prípadných obchodných partnerov dokáže zistiť, kedy bola eseročka založená. A jej dlhšia existencia budí väčšiu dôveryhodnosť.

Úspešný podnikateľ

Ale naopak táto možnosť má aj svoje nevýhody za predpokladu, ak firmu kupujete od neoverených zdrojov a nemáte preverenú ani jej históriu. V takom prípade by mohla so sebou priniesť určité nevybavené záväzky a nesplnené pohľadávky zo svojej minulosti. Preto je tu potrebná nejaká garančná zmluva či licencia, že tieto podnikateľské subjekty na predaj sú „čisté“.

Alebo sa potom môžete orientovať na druhú možnosť- na čerstvo založené ready-made s.r.o. Pri týchto je skutočne nízka rizikovosť a založili sa v podstate len preto, aby sa predali a podnikateľovi pomohli s okamžitým štartom podnikania.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tarsago

Šablona od Anders Norén