Tarsago

Originalita sa cení! Tak sa nezhadzujte nudnou reklamou. PR články napísané pútavou formou, oslovia omnoho viac ľudí. môžete ich zverejniť na našej stránke.

Farebné LED pásy oživia každý interiér.

Na trhu s osvetlením má osvetlenie založené na LED technológii dávno svoje pevné neotrasiteľné miesto. Okrem LED žiaroviek je už dnes viac svetelných zdrojov, ktoré sú čoraz viac obľúbenejšie. A svoje jedinečné postavenie na trhu zaujali LED pásy. Ich variabilita a nekonečné možnosti využitia z nich robia jedinečný produkt slúžiaci na osvetľovanie rôznych priestorov.

led pás

LED pásy sú tvorené prepojenými LED čipmi, ktoré sú umiestnené na plastových ohybných pásoch. Kvalita a svietivosť takéhoto pásu závisí od množstva čipov na takomto páse. Takže podstatná nie je vždy iba dĺžka LED pásu, ale hlavne hustota čipov, ktoré sú zdrojom svetla. Keď prichádzali LED pásy na trh, tak to spôsobilo doslova revolúciu na trhu s osvetlením. V tom čase produkovali iba biele svetlo studenej farby. Postupne prichádzali LED pásy nielen studenej, ale aj teplej farby. No až príchodom RGB LED pásov to už začalo pripomínať dnešné osvetlenie, s ktorým sa máme možnosť stretávať takmer na každom kroku. RGB LED pásy sú pásy s možnosť zmeny farebných odtieňov svetla. Skratka pochádza z názvu troch základných farieb (R-red, G-green, B-blue), kombináciou ktorých môžeme docieliť celé spektrum rôznych farieb.

led osvetlenie

Pri kúpe v RGB LED pásov v e-shopoch si všímame údaje, ktoré sú pri produkte veľmi jasne zobrazené. Ak tieto údaje nie sú v základných informáciách o produkte, takému obchodu sa radšej vyhnite. Základné údaje môžu vyzerať napríklad takto:

5m, 12V, SMD5050, 60LED/m, 14,4W/m, IP65

5m je dĺžka pásu vyjadrená v metroch. 12V je napájacie napätie. SMD5050 je údaj o veľkosti čipov, takže v tomto prípade je rozmer čipu 5x5mm. 60LED/m je množstvo čipov na jeden meter dĺžky pásu. Takže 5m dlhý pás obsahuje 300 čipov. 14,4W/m je údaj o spotrebe, takže 5m dlhý pás má spotrebu 72 watov. No a veľmi dôležitý z hľadiska bezpečnosti je údaj IP65. IP 65 znamená, že pás je zaliaty do silikónu a je vodeodolný, vhodný do vlhkých priestorov, nie však priamo do vody.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tarsago

Šablona od Anders Norén