Tarsago

Originalita sa cení! Tak sa nezhadzujte nudnou reklamou. PR články napísané pútavou formou, oslovia omnoho viac ľudí. môžete ich zverejniť na našej stránke.

Láska k starému autu

Obľúbené staršie auto nikdy nie je na škodu. Nikdy vás nesklame, je vám vždy k dispozícii a nemáte dôvod ho vymieňať za nejaké nové. Síce je staršie, no aj dosť sa naňho spoliehate. Niekedy je však výmena vášho miláčika naozaj nutná a vy s tým nič nespravíte. Doslúžilo vám staršie auto? Je ten správny čas vymeniť ho za nové. Keď vlastníte staršie auto, nikdy neviete, čo od neho môžete očakávať. Môže vám odísť prevodovka, zlomiť sa náprava alebo vám môže dôjsť aj benzín. Benzín nie je veľkým problémom, keďže popri cestách sa nachádza veľmi veľa púmp, kde si svoju nádrž viete natankovať.

staré auto

Staršie auto musíte dávať aj často opravovať automechanikovi do servisu, nakoľko vždy sa niečo pokazí. Hovorí sa, že staré auto je len hltačom peňazí. Pri niektorých to tak platí, no nájdu sa aj výnimky. Ak viete, čo potrebujete opraviť alebo vymeniť na vašom starom aute, urobte to radšej už práve teraz. Nečakajte na to, kým sa stane niečo zlé. To by bolo potom už neskoro. Aby ste nehavarovali s vašim auto, určite musí byť v poriadku, teda v dobrom technickom stave. Musíte ho každý rok dávať na technickú kontrolu a emisnú kontrolu. Je to potrebné, aby ste spĺňali aj normy na jazdenie na cestách.

šoférovanie

So starým autom sa na diaľnicu radšej nevydávajte. Môžete ohrozovať nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky, a to pomalšou jazdou. Práve pomalou jazdou ohrozujete všetkých naokolo. Musia na vás trúbiť a uhýbať sa vám. To by ste na diaľnici nechceli zažiť. So starším osobným automobilom jazdite na dedinských či mestských cestách. To zvládne aj  vaše auto. Nebojte sa rôznych križovatiek. Pri staršom aute síce budete používať manuálnu prevodovku, no zrejme ste už na neustále preraďovanie zvyknutý a nevadí vám to. Ak si neviete predstaviť, že by ste si mali zakúpiť nové auto a zamilovať si ho, musíte veľmi často dávať svoje staré do servisov. Aby bolo naozaj v dobrom technickom stave a mohli ste s ním vycestovať po uliciach miest a dedín.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tarsago

Šablona od Anders Norén