Tarsago

Originalita sa cení! Tak sa nezhadzujte nudnou reklamou. PR články napísané pútavou formou, oslovia omnoho viac ľudí. môžete ich zverejniť na našej stránke.

Nerezové zábradlie, áno či nie

Ceny nerezových zábradlí sa líšia podľa použitých materiálov, napríklad nerezová oceľ je určite drahšia, ako klasická oceľ, avšak rozdiel je v tom, že nerez nehrdzavie. Lacný nerez, ku ktorému sa sem tam dopracujete na internete, je cenovo lákavý, no väčšinou ide o nekvalitný materiál, pretože nerez nemôže byť lacnejší, než napríklad hliník. Aby ste zistili presnú cenu vrátane práce a ďalších položiek, najdostupnejším riešením je kontaktovať predajcu, ktorý vám vypracuje cenovú ponuku a až potom získate predstavu, v akej cene sa bežný meter predáva. Za 1m kvalitného zábradlia z nerezu a jeho cena sa pohybuje od 100 eur/bm.

nerezové zábradlie so sklenenou výplňou

Ak sa domnievate, že nerezové zábradlia sú príliš drahé, mali by ste sa na to pozerať z dlhodobého hľadiska, pretože problém v pozinkovanom zábradlí je, že firma, ktorá vám príde zábradlie namontovať, ho rozdelí na jednotlivé časti, aby sa dalo ľahšie prepravovať a ľahšie pozinkovať. Následne potom zamestnanci zvaria jednotlivé časti k sebe až na stavbe a zvary zamaskujú zinkovú farbou. Práve vo zvaroch kde je len farba a nie žiarom nanesený zinok, začne zábradlie hrdzavieť už druhý rok a postupne sa hrdza dostáva od zvaru ďalej. Takto vám bude zábradlie hrdzavieť, čiže každý rok musíte investovať do opravy vzhľadu.

nerezové zábradlie s výplňou

Narozdiel nerezové zábradlie si šikovný domáci kutil vie zmontovať aj sám a okrem občasného utierania od nečistôt alebo kvapiek po daždi, netreba žiadne iné dokončovacie práce a taktiež je nerez bezúdržbová. Oceľové zinkované zábradlia s práškovou farbou majú cenu porovnateľnú s nerezovým a niekedy môže byť dokonca nerezové zábradlie lacnejšie, ako oceľové so spomínanými povrchovými úpravami. Cena nerezového zábradlia sa však navýši, ak sa rozhodnete skombinovať ho s inými materiálmi, ako je napríklad sklo, lexan, drevo, sitá alebo lanká.V porovnaní s akýmkoľvek iným materiálom, nerezové zábradlia majú väčšiu životnosť, sú modernejšie a jednoducho sa montujú, preto je takéto zábradlie tou najlepšou voľbou pre váš rodinný rozpočet.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tarsago

Šablona od Anders Norén