Tarsago

Originalita sa cení! Tak sa nezhadzujte nudnou reklamou. PR články napísané pútavou formou, oslovia omnoho viac ľudí. môžete ich zverejniť na našej stránke.

Dvere zo skla nie sú iba pre zámok

Sklenené dvere sú veľmi štýlové a dajú sa objednať a nechať vyrobiť v rôznom prevedení. Preto sa aj pri tomto zaujímavom a modernom materiáli, ako je sklo, otvárajú dvere pre dokonalý a originálny dizajn. Sklo môže byť číre, niekedy aj ultra číre, môže byť pieskované alebo matné. Ak chcete trochu vytvoriť predsa len zatienenie celých dverí alebo aspoň ich časti, môže sa použiť buď potlač, fólia alebo pieskovanie, či práve spomenuté matné sklo. Dizajnového prevedenia je teda naozaj pri skle mnoho. Každé sklenené dvere tak môžu byť doslova veľmi originálne a ozdobovať svoj jedinečný priestor.

sklenené dvere

Sklenené dvere uvidíme skôr v kancelárskych a administratívnych budovách a priestoroch. Tu sa presklenie stalo už dávnejšie veľmi používaným prvkom. Je znakom moderného spôsobu práce a preferenciu tzv. „open space“, ktorý spája všetkých zamestnancov do jedného kolektívu a celku. Potreba oddelenia priestoru preto vo veľkých korporátnych firmách napríklad vzniká len pre určté miestnosti ako sú zasadačky, meeting room a podobne. Tieto sa dajú v otvorenom priestore spraviť pomocou sklenených stien a tabulí, do ktorých sa namontujú a osadia zároveň aj sklenené dvere, ak chceme vytvoriť uzatvárateľnú miestnosť.

presklenie

Sklo dokonale prepája celý otvorený priestor a napriek tomu, že vznikne samostatná miestnosť, ostane opticky priestor prepojený, čím môže pôsobiť útulnejšie a väčšie. Rovnako sa cez sklo dostáva do priestoru aj viacej svetla, takže celý priestor nebude o svetlo ukrátený. V domácnostiach sa sklenené dvere nájdu už pomenej, nie je to úplne bežný štandard, avšak dnes už sa stavajú moderné domy a v nich sa architekti často hrajú s rôznymi materiálmi, sklo nevynímajúc. Môžete mať nielen sklenené dvere ale aj sklenené sprchy alebo iné sklenené zásteny. Dokonca už aj kuchynská linka sa vyrába zo skla, rovnako ako aj kuchynské obklady.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tarsago

Šablona od Anders Norén