Tarsago

Originalita sa cení! Tak sa nezhadzujte nudnou reklamou. PR články napísané pútavou formou, oslovia omnoho viac ľudí. môžete ich zverejniť na našej stránke.

LED osvetlenie

Tieto žiarovky sa v dnešnej dobe považujú za najúspornejšie a taktiež najšetrnejšie svietidla aké sú v dnešnej dobe na trhu dostupné. A musím uznať, že právom. LED ziarovky vám vydržia naozaj dlhu dobu, čo značí, že šetria nie len naše životne prostredia, ale aj vašu peňaženku. Ak vás zaujímajú konkrétne čísla, teda konkrétne oficiálne časové hodnoty a intervaly, ktoré udávajú výrobcovia tak tie sa udávajú v hodinách. Priemerná LED žiarovka vydrží 30-tisíc hodín. Niektoré modely LED žiaroviek dokážu vydržať aj 50-tisíc a viac hodín, čo už je veľmi dlhá doba, počas, ktorej sa vôbec nemusíte znepokojovať a zaoberať výmenou novej žiarovky. Možno si poviete, že prečo sa tento časový údaj respektíve parameter udáva v hodinách a nie v rokoch keďže práve tie sú dôležitejšie. Áno bolo by to síce priehľadnejšie a jasnejšie, ale má to svoje rozumne opodstatnenie, keďže žiarovka a aj iné druhy svietidiel sa nemusia používať každý deň v roku, a to už vôbec nie cely deň. Svietia, teda sú v prevádzke “len” niekoľko hodín za deň. Ideálne a najčastejšie je tých zopár hodín využitých vo večerných hodinách alebo v sychravých zo zamračených dňoch kedy vo vnútorných priestoroch či izbách býva často tma a nedostatočná viditeľnosť.

LED

Vy si, ale jednoducho viete prepočítať koľko tých výrobcom udávaných hodín je v skutočnosti jeden rok. Jeden bežný rok má pritom 8760 hodín. Do istej miery šetria aj vaše kroky do obchodu, čiže, aj vás čas, ktorí by ste trávili častým výberom žiaroviek za krátku dobu, keďže niekedy bolo zvykom, že klasické, teda bežne žiarovky sa menili, aj niekoľkokrát do roku, a to bolo spôsobené tým, že ich vydrž bola na veľmi nízkej úrovni. V dnešnej dobe sa na území Európskej únie už vôbec nevyrábajú, čiže v obchodoch dostupné nie sú. Niektoré domácnosti alebo priemyselné oblasti, ale môžu tieto klasické žiarovky stály vlastniť. Ak sú plne funkčne svetelná prevádzka by mala byť v úplnom poriadku, čo sa týka funkčnosti. Používať sa môžu, teda aj naďalej, čiže sa s nimi ešte môžete niekde stretnúť hlavne v starších rodinných domoch či v niektorých prevádzkach. Nahrádzané boli halogénovými žiarovkami, ktoré sú síce viac úspornejšie ako klasické, ale menej ako LED, ktoré už nahrádzajú aj tento svojho času obľúbený druh svietidiel či žiaroviek. So skromnosťou môžeme, preto povedať, že LED žiarovky sa považujú okrem prívlastkov, ktoré som im dal na začatiu aj za najobľúbenejšie druhy aké sa v dnešnej dobe vyrábajú s ponúkajú. Krok, ktorý sa európska únia rozhodla pred pár rokmi zrealizovať vlastne ponúka používateľom žiaroviek možnosť, ako si po doslúžení tej starej klasickej žiarovky zaobstarať nejakú tu modernú a úspornú žiarovku možno práve LED.

LED

Musím uznať, že bol to veľmi úspešní a premyslený krok, ktorý zlepší mnoho aspektov, ako napríklad životne prostredie, náklady na energiu usporené financie za častú výmenu “vypálených” žiaroviek alebo kvalitu osvetlenia, za ktorú vám istotne poďakuje aj váš zrak. Už, keď sme pri kvalite osvetlenia treba uviesť, že nesprávna a nedostatočná kvalita osvetlenia ma veľký vplyv aj na bolesť hlavy, únavu či zlú náladu, ktorá nás môže postihnúť. Mohli by sme to aplikovať, teda použiť aj opačne, a to tak, že správna kvalita osvetlenia nám zaisťuje bezpečne a príjemne chvíle strávené s kvalitným svetlom, ktoré LED žiarovka samozrejme “vlastní”. Ale dosť medicínskeho okienka a vráťme sa k LED žiarovkám a ich výhodám, ktoré majú oproti iným druhom. Niektoré výhody už nepriamo spomenuté boli takže poďme si ich teraz kompletne a priehľadné zrekapitulovať. Už dnes niekoľkokrát spomínaná vysoká úspornosť je oproti klasickým, ale aj halogénovým žiarovkám na úplne odlišnej úrovni. LED žiarovky sú oveľa príjemnejšie a kvalitnejšie, ako ich predchodcovia. “Ledky” majú taktiež garantovaná vyššiu životnosť konkurencie, čo sa týka cyklov svietivosti. Čiže jednoducho povedané hodnota vám udáva koľkokrát môžete zapnúť a vypnúť žiarovku, aby bola stále plne funkčná. Výrobcovia garantujú až hodnotu pol milióna cyklistov za celú existenciu žiarovky. Jedinou takou vnímateľnú nevýhodu je ich vyššia obstarávacia cena, ako je to napríklad u halogénových žiaroviek, ale to je len vec názoru či ste ochotný investovať pár eur navyše za žiarovky, ktorých investícia sa vám rozhodne v budúcnosti vyplatí a neskôr aj vráti.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tarsago

Šablona od Anders Norén