Tarsago

Originalita sa cení! Tak sa nezhadzujte nudnou reklamou. PR články napísané pútavou formou, oslovia omnoho viac ľudí. môžete ich zverejniť na našej stránke.

Kvalitné spoje sú základným predpokladom bezpečnosti celej konštrukcie

Spoločnosti, vyrábajúce hliníkové a sklenené produkty, prinášajú na trh neskutočné množstvo týchto výrobkov, ktoré potom zakomponujú do stavieb, realizácie tak musia byť urobené s maximálnym ohľadom na bezpečnosť a stabilitu, pretože ich budú následne využívať ľudia. Konštrukcie je potrebné podrobiť skúškam a všetky dôležité detaily dopracovať.

Papier znesie všetko, realita nie

Sklenené výrobky v hliníkových rámoch alebo bez nich sú hitom novostavieb a stále viac ich môžeme vidieť na každej rastúcej budove či komplexe. Hliník je vhodný na použitie do každého prostredia a v kombinácii so sklom sa stáva napríklad rozdeľovacou stenou alebo fasádou budovy, ale aj dverami či veľkoformátovými oknami a podobne. Presvetlené budovy s dostatočným množstvom denného svetla sú žiadané, preto ten nárast využívania skla.

Kvalita práce sa odrazí na realizáciách a skúsenosti sa dajú využívať pri konštruovaní nových a lepších systémov, ktoré sa pri spájaní hliníkových a sklenených konštrukcií používajú. Veľké rozmery skla si vyžadujú aj JH03BA Lmmont pevné spoje, ak sú navyše bez rámov, ich bezpečné ukotvenie a uchytenie je o toho dôležitejšie. Drobné, často aj neviditeľné časti spojov týchto konštrukcií treba navrhnúť s ohľadom na permanenciu využívania a záťaže daných konštrukcií.

Okrem tradičných kotviacich súčastí sa na bezpečnosti celých systémov podieľajú aj detailnejšie prvky, napríklad ten, ktorý nesie označenie JH03BA. Je to názov pre koncovú spojku pri spájaní tyče a skla, vyrába sa z mosadze v úprave lesklý a matný chróm. Najvhodnejšia hrúbka skla pri tomto výrobku je 6,8 a 10mm, celý prvok má iba 58mm na výšku a jeho priemer je iba 25mm. Nájdeme ho pod celkom „spojky stabilizačných tyčí“.

Prepočty a kontrola údajov zaistia bezpečnosť

Na Slovensku sa výrobou týchto, ale aj mnohých iných konštrukcií zo skla a hliníka venuje spoločnosť LM-MONT. Ich realizácie a konštrukčné systémy sa nachádzajú na mnohých stavbách po celej Európe, takže o kvalite sa ani nemusíme zmieňovať, tá je zjavná. Pri nutnosti vybaviť stavbu takýmito prvkami či konštrukciami sa môžete na túto spoločnosť bez problémov obrátiť.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tarsago

Šablona od Anders Norén