Tarsago

Originalita sa cení! Tak sa nezhadzujte nudnou reklamou. PR články napísané pútavou formou, oslovia omnoho viac ľudí. môžete ich zverejniť na našej stránke.

Diéta (ne)zaručený úspech chudnutia

Obmedziť príjem kalórií a zvýšiť ich výdaj je správnym smerom ak chcete znížiť svoju hmotnosť. Väčšina z nás sa upriami na rôzne diéty, obmedzí príjem jedla a… a potom sa nestačíme diviť prečo sme chorí.

ovoce

Svetové diéty a ich nástrahy.
1. Svet obleteli dve diéty, ktoré sa tešia veľkej obľube. Pomohli upraviť postavu celebritám, tak prečo by nemohli fungovať aj u vás? – poznáme dôvod. Ak si diétou upravíte hmotnosť musíte ju dodržiavať zvyšok života. Ako náhle sa vrátite k starým stravovacím návykom zhodené kilá sa vám vrátia spať – neraz aj pár kíl naviac.

maso

Atkinsonova diéta.
Atkinsonovu diétu objavil lekár z USA Robert Atkins. Princíp diéty spočíva v obmedzení sacharidov (cukrov) v strave. Môžete zjesť koľko chcete bielkovín a tukov, ale na sacharidy si musíte dávať pozor.

Diéta sa skladá zo 4 fáz.
1. Fáza – obmedzte príjem sladkostí, ovocia, orieškov, pečiva, zemiakov, mrkvu, fazule,… všetko čo obsahuje sacharidy. Jesť môžete mäso, vajíčka, syr, špenát,…
2. Fáza – v prvej fáze zotrvajte 2 týždne. Po tomto čase pridajte do svojej stravy sacharidy, ale len 20 gramov denne. Každý týždeň môžete o 5 gramov zvýšiť príjem sacharidov. Do jedálničku môžete pridať ovocie, zeleninu, orechy – ale s mierou.
3. Fáza – zvýšte príjem cukrov o 10 gramov každý týždeň. Chudnutie sa výrazne spomalí, ale stále chudnete. Ak náhodou začnete priberať znížte ich príjem.
4. Fáza – vaše telo si zvyklo na nižší príjem cukrov. Ak budete tento spôsob stravovania dodržiavať aj zvyšok života udržíte si svoju súčasnú hmotnosť.

sladkosti

Dukanova diéta
Aj túto diétu objavil lekár, z Francúzska Pierre Dukan. Princíp tejto diéty je ešte prísnejší. V prvej fáze môžete prijímať len bielkoviny. Tie sa nachádzajú v mäse, vajíčkach (vhodné sú len bielka) a v nízkotučných mliečnych produktoch.
V druhej fáze môžete do jedálneho lístku zaradiť zeleninu. Pozor zeleninu si môžete dopriať len každý druhý deň a aj to len „povolenú“ zeleninu. V ďalšej fáze môžete pridať zeleniny viac.
Je vám na týchto diétach niečo podozrivé?…ani odborníkom sa nezdajú byť OK. V prvých fázach oboch diét je obmedzený príjem ovocia a zeleniny – teda vitamínov a minerálov čo môže mať zlý vplyv na celkový organizmus.

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Tarsago

Šablona od Anders Norén